Firma Oferta Kontakt Aktualności ReferencjeDodatkowa działalność
Projektowanie i realizacja inwestycji
Regeneracja mas formierskich i rdzeniowych oraz separacja piasku chromitowego
Transport pneumatyczny
Urządzenia specjalistyczne
Oczyszczalnie ścieków

Realizacje

  • Lokazlizacja: Szepietowo

    W 2012r. firma Prodlew wykonała projekt budowlano-technologicznego rozbudowy i doposażenia gminnej oczyszczalni ścieków komunalnych w Szepietowie (etap II), w powiecie wysokomazowieckim, w województwie podlaskim.
    Inwestorem był Zakład Wodociągów Kanalizacji i Oczyszczania ul. Główna 6, 18-210 Szepietowo.

    Więcej...

    Istniejąca oczyszczalnia ścieków w m. Szepietowo została zrealizowana w roku 2003, w technologii SBR. Oczyszczalnia została rozbudowana i doposażona do łącznej wydajności z częścią istniejącą Qśr.d = 350 m3/d.

    Celem rozbudowy oczyszczalni ścieków było powiększenie wydajności obiektu w związku z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej na obszarze przynależnej zlewni kanalizacyjnej.

    Ścieki oczyszczone odprowadzane są kanałem grawitacyjnym do odbiornika, rowu melioracyjnego. Przedmiotowy rów melioracyjny posiada ujście do rzeki Brok przed miastem Wysokie Mazowieckie.
  • Lokazlizacja: Piekary Śląskie

    Firma Prodlew w 2009r zakończyła projekt budowlano-wykonawczy modernizacje oczyszczalni ścieków "Północ" w Piekarach Śląskich. Projektowana przepustowość oczyszczalni Qśr.d = 8563 m3/d. Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest rzeka Brynica. Zleceniodawca inwestycji było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piekarach Śląskich. Prace modernizacyjne trwały od 2008r. W 2010r inwestycja został zakończona.

    Więcej...Referencje

    W 2007r została podpisana umowa konsorcjum pomiędzy Prodlew Sp.z o.o. a Organica – Polska Sp. z o.o. (zmiana nazwy w 2009r na Veolia Water System) i AWBUD Sp. z o.o. Konsorcjum, w którego skład weszliśmy wygrało przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania Modernizacja oczyszczalni ścieków "Północ" w Piekarach Śląskich.

    Oczyszczalnia wymagała modernizacji ze względu na bardzo zły stan techniczny urządzeń i niewystarczający efekt oczyszczania ścieków.

    Proces oczyszczania ścieków po modernizacji oparto o metodę niskoobciążonego osadu czynnego z wydzieloną tlenową stabilizacją osadu i usuwaniem związków węgla, azotu oraz fosforu na drodze biologicznej.

  • Lokazlizacja: Rypin

    W 2007r firma Prodlew wykonała projekt budowlano-technologiczny rozbudowy i przebudowy miejskiej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Rypinie przy ulicy Mleczarskiej 16. województwa kujawsko-pomorskie. Projektowana przepustowość oczyszczalni Qśr.d = 3946 m3/d Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest rzeka Rypienica. Zleceniodawcą projektu był Urząd Miasta w Rypinie. W 2011r rozpoczną się prace budowlane na oczyszczalni.

    Więcej...Referencje

    W związku z planowana rozbudową sieci kanalizacyjnej w mieście i gminie Rypin oraz planowanym dopływem ścieków z gminy Rogowo i Bzurze zwiększy się dopływ ścieków do oczyszczalni.

    Dopływy ścieków przy pogodzie bezdeszczowej:
    Obecnie – Qśr.d = 2087 m3/d
    Po rozbudowie – Qśr.d = 3946 m3/d (z wodami infiltracyjnymi).

    Zwiększeniu ulegnie również ilość wód opadowych. Maksymalna godzinowa ilość ścieków i wód opadowych, która musi być wprowadzona do oczyszczalni wynosi 568 m3/h.

    Obecnie przepustowość oczyszczalni wynosi Qhmax = 342 m3/h.

    Do oczyszczalni dopływać będą w ściekach znacznie większe ładunki zanieczyszczeń niż obecnie.

    Zwiększy się również wymagany stopień oczyszczania ścieków wynikający ze zwiększenia się ilości równoważnych mieszkańców.

    W marcu 2010r projekt został zaktualizowany. W związku ze zmianą wartości wskaźników zanieczyszczeń dopływających do oczyszczalni niezbędne było uzupełnienie projektu z 2007r o nowe obiekty takie jak instalacja PIX, dodatkowo zaprojektowano składowisko osadów odwodnionych.

  • Lokazlizacja: Kowal

    Forma Prodlew w roku 2006 wykonała projekt budowlano-technologiczny rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Kowal w powiecie włocławskim, województwie kujawsko-pomorskim. Projektowana przepustowość oczyszczalni Qśr.d = 900 m3/d. Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest rów melioracyjny a następnie rzeka Rakutówka. Inwestorem jest Urząd Miasta Kowal. W roku 2010 rozpoczęła się modernizacja oczyszczalni. Prace budowlane wykonuje firma SANMEL w Brodnicy Sp. z o.o.

    Więcej...

    Stan oczyszczalni przed rozbudową i modernizacją

    Miejska oczyszczalnia ścieków w Kowalu została zmodernizowana w 1999 roku. Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków o przepustowości Qśr.d = 630 m3/d, przeznaczona jest do mechaniczno-biologicznego oczyszczania ścieków bytowo-socjalnych odprowadzanych z gospodarstw domowych oraz z sektora obejmującego drobne usługi na terenie miasta Kowal.

    W związku z występującymi trudnościami eksploatacyjnymi zwłaszcza w zakresie gospodarki osadowej oraz ze zrealizowaniem rozbudowy sieci kanalizacyjnej na terenie miasta, właściciel oczyszczalni podjął decyzję o jej rozbudowie i modernizacji.

    Opis oczyszczalni po planowanej rozbudowie i modernizacji

    Ścieki dopływające do oczyszczalni zostaną skierowane na urządzenie wielofunkcyjne do mechanicznego oczyszczania ścieków i na zbiornik retencyjny.

    Przy pogodzie bezdeszczowej wszystkie ścieki kierowane będą na urządzenie wielofunkcyjne.

    Przy intensywnych opadach atmosferycznych część ścieków z wodami opadowymi odprowadzane będą przed urządzeniem wielofunkcyjnym do zbiornika retencyjnego. W okresie zmniejszonego dopływu ścieków w godzinach nocnych ścieki i wody opadowe z w/w zbiornika przepompowywane będą przed urządzenie wielofunkcyjne.

    Z urządzenia wielofunkcyjnego ścieki odpłyną do przepompowni skąd przepompowane będą do oczyszczalni biologicznej. Zaprojektowano dwustopniowe oczyszczanie biologiczne. Pierwszy stopień stanowić będą zamknięte złoża biologiczne wentylowane mechanicznie. Drugi stopień stanowić będą komory osadu czynnego napowietrzane dyfuzorami drobnopęcherzykowymi. Z komór osadu czynnego ścieki odpływać będą do osadnika wtórnego.

    Ścieki oczyszczone odprowadzane będą do istniejącego kolektora z odpływem do rowu melioracyjnego a następnie do rzeki.

    Osad będzie recyrkulowany z osadnika wtórnego do komór osadu czynnego. Osad nadmierny ze złóż biologicznych i komór osadu czynnego zostanie zagęszczony grawitacyjnie a następnie przepompowany do zbiornika retencyjno – uśredniającego. Z w/w zbiornika osad przepompowywany będzie do instalacji mechanicznego zagęszczania i odwadniania.. Osad będzie higienizowany wapnem i będzie się nadawał do rolniczego wykorzystania.

  • Lokazlizacja: Grójec

    Prodlew Sp. z o.o. wykonał projekt budowlano-technologiczny modernizacji i rozbudowy mechaniczno – biologicznej Oczyszczalni Ścieków w technologii A2O wraz z kolektorem dosyłowym ścieków w miejscowości Kobylin o przepustowości Qśr.d = 5200 m3/d. Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest rzeka Molnica. Inwestorem był Urząd Gminy i Miasta Grójec (województwo mazowieckie). Generalnym Wykonawcą - MITEX S.A.

    Więcej...Referencje

  • Lokazlizacja: Nowe

    Specjaliści wykonali projekt budowlano – technologiczny mechaniczno – biologicznej Oczyszczalni Ścieków w technologii SBR wraz z kanałem odprowadzającym ścieki do odbiornika, w miejscowości Tryl o przepustowości Qśr.d = 2177 m3/d. Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest rzeka Mątawa. Inwestorem był Urząd Gminy w Nowem (województwo kujawsko–pomorskie), Generalnym Wykonawcą - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Melioracyjnych MELBUD Sp. z o.o.

    Więcej...Referencje


Firma | Oferta | Kontakt | Aktualności | Referencje|Dodatkowa działalność